Ip.Content

Miranda's Blogg Miranda's Blogg
mahogny snekke 33 fot




bilde

Styrbord side skrapes

Postet av thomsped , 07 mars 2009 · 0 Visninger

En uke til har gått. Denne uken har gått til skraping av styrbord side. Jeg har lært av skrapingen på babord og skraper mye grundigere med engang, for å slippe å gå over en ekstra gang. Det minste lille med lakk som ligger igjen fyller sandpapiret med en gang, og man får masse ekstra jobb og et voldsomt forbruk på papir :nono: Jeg har også fjernet badeplattformen for å komme til bedre. Oljing og maling av mønje har blitt utsatt, det er jo fortsatt såpass fuktig i lufta, (det snør :lol: ) så det begynner nok ikke å sprekke med det samme. Det vill også fungere dårlig å pusse og olje samtidig, da støvet vil sette jeg i olja. Jeg tenker nå at jeg pusser og gjør alt klart så jeg kan olje alt samtidig, over og under vannlinjen. På dekk og overbygg vurderer jeg nå Coelan, og da tror jeg ikke jeg kan olje dette? :confused: Men skal forske litt rundt hva jeg ellers kan og bør impregnere med. Etter hva jeg kan lese og forstå virker Coelan som rene vidundermiddelet, men en viss skeptis har jeg, (har sett et par dårlige eksempler selv) men vanlig oljing, nating og lakk har jeg erfaring med fra tidligere, jeg vet det blir fint, men det er veldig vanskelig å få det helt tett.
Her er et par bilder fra økten. Man kan også se de nye bordene under og stedet under fenderlista der jeg skal luse inn en ny bit.
Post bilde
Post bilde




Miranda

Miranda er en mahogny snekke på 33 fot. Skroget er bygd hos Lundring i Sponvika ved Halden på slutten av 70 tallet. Båten var ferdigstilt og sjøsatt første gang i 1985 av min far i Halden. Vi hadde båten frem til 1995, da den ble solgt til Fredrikstad. Siden har vi ikke sett noe mer til henne, før jeg plutselig fikk se henne, delvis ombygd og veldig forfallen, på finn.no våren 08. Valget var ikke så vanskelig, hvis vi hadde noe valg, Magen og hjertet sa at vi måtte få henne hjem igjen og redde henne! Så her er vi nå, Miranda er tilbake i Halden og restaureringen er igang! slik så hun ut våren 2008. Post bilde Post bilde Ombyggingen som er gjort er jeg positiv til og vil behålle båten slik hun er nå, men noen bordganger under vannlinjen må byttes, hyttetaket må legges nytt, interiør må delvis bygges opp på nytt. Motor må kjøpes og installeres, elektriskannlegg må legges opp på nytt, hun skal pusses helt ned og lakeres opp igjen, samt mye mye mer!Håper det er noen som synes det er interessant å følge med på dette og som kan komme med tips og råd underveis!Thomas Pedersen.
Miranda 1986
Post bilde

Miranda Mai 2009Post bildeMIranda oktober 2009Post bildeTil første siden

Seneste innlegg

Tagger

    Seneste innlegg