free, på 07.09.10 21:41, skrev:
Om jeg er førstemann ut så pleier jeg å legge jolla i veien for å markere at her ventes venner, det gjør ikke noe at det kommer ukjente men det er de færreste som ønsker å klemme seg midt inn i en vennegjeng.
Er man på lade/tømme dass runde så lar man tau å pikkpakk ligge å det bør respekteres.
Uff, tenk om ukjente skulle trenge seg seg inn i "vennegjengen" deres, og det på deres eget revir opparbeidet gjennom flere år. Det skulle ta seg ut!
I stedet for å legge jolla i veien og gjøre det vanskelig, hva med heller å rydde plass, henge ut fendere, ta i mot tampen og ønske de de nyankomne hjertelig velkommen? Kanskje dere til og med kunne oppleve å få noen nye venner og nye impulser? Det kan virke som det kunne være nyttig i "vennegjengen" din. Prøv å tenke etter hvordan du selv ønsker å bli mottatt når du kommer til et nytt sted og legg lista for din egen oppførsel omtrent der.