Ip.Content

Logo

Bustein, Tjøme


  • Logg inn for svare
3 svar på dette emnet

#1 sse Ikke pålogget Postet 26.07.04 16:27

  • Medlem
  • Innlegg:12
  • Registrert:15.09.03
En liten advarsel til de som tenker å overnatte på nordspissen av Bustein.  Riktignok er det advart mot å gå til Bustein med mindre værmeldingen er stabilt god, men solgangsbrisen er mer enn tilstrekkelig her til å gjøre morgenen ubehagelig.  I vårt tilfelle var det meldt østlig bris (noe som er ideelt for denne plassen), men vi fikk nordlig liten kuling kl 04:00 (takk til vær profetene  :rolleyes: ) noe som gjorde at vår sorti ble mildt sagt dramatisk.  Heldigvis gikk alt bra, men vi har lært at dette ikke er noe overnattingsted.

#2 strawberry Ikke pålogget Postet 14.08.05 12:23

  • Medlem
  • Innlegg:171
  • Registrert:23.07.05
Et fantastisk vakkert sted, men som du sier her må man sikker på stabilt vær!

Har opplevd akkurat det samme som deg for et par år siden! Da var det flere som under en rask morgensorti, opplevde at glassfiberbiter sprutet rundt som riskorn på en bryllupsdag! Banning og dreggspagetti fulgt også med!

Rakk akkurat ut i tide! :smiley:

Ikke hyggelig for de det gjaldt!

#3 Whistler Ikke pålogget Postet 06.09.05 13:24

  • Medlem
  • Innlegg:1.786
  • Registrert:16.11.03
Post bilde

#4 VannTro Ikke pålogget Postet 24.08.08 00:34

  • Medlem
  • Innlegg:3.039
  • Registrert:06.08.07
Når det gjelder Bustein skal man legge seg i bukten på vestsiden av vestre-bustein om natten. Her har jeg sikkert 200 døgn og kunn en gang opplevet vestavær som ga bølger nok til at det ble litt skummelt. Det er også to små skjær 50 meter ut for bukten. Legger man seg med disse rett i vest ligger man trygt uansett vær !