puddingen, på 03.02.12 17:50, skrev:
1600 kubikk

Velkommen til forumet

Det er ikke tatt ut for mye av den motoren nei. Båten var visst i eie av en fisker tidligere, som ville ha akkurat denne motoren. På overhaling var tilbakemelding at ingenting var slitt :) Den går på omtrent 70 rpm, VELDIG god lyd

Tidligere eier har også fylt bunnen av båten med bly, så den går som en drøm gjennom det mestse av sjø!
Møkkalasset, på 03.02.12 20:55, skrev:
Det er mye ledig kapasitet hos båtbyggerne i Arendalsområdet. De tar garantert en "timejobb" på treverket, men billig blir det neppe. Eikeli båtbyggeri er vel de som kan trearbeid best, men det er flere av plastbåtbyggerne som sikkert kan gjøre en jobb. Hva med yrkeskolen? Kanskje en lærer som tenner på nettopp en slik idé. Motoren er kanskje den største utfordringen. Jeg vet ikke om Motorreparatøren v/Tom Tveit holder på fortsatt. Han holder til i Tvedestrand et sted. Jeg synes du skal få tatt noen bilder, slik at noen av ekspertene her inne kan gi noen konkrete råd.
Mange tips, jeg tar kontakt med litt forskjellige. Problemet er at jeg sitter i Oslo, og båten står på sørlandet. Men skal ta bilder hvis jeg får sjansen.
LM 605, på 03.02.12 21:44, skrev:
Det er jo litt langt til Mandal, men de som innredet og monterte Polar-snekkene før Polar flyttet til Polen, driver jo nå med slike prosjekter som du etterlyser. Oppussing/restaurering i fra bunnen av, montasje av motor, utstyr, lakkering osv. Dette er jo folk som har holdt på med Polar-snekkene i årevis, så man skulle jo tro at det var i de beste hender der i gården.
Interessant! Jeg skal prøve finne noen, finnes det et firmanavn?
Anders_K, på 04.02.12 18:45, skrev:
Båtmagasinet hadde repotasje for et år halvannet siden om Nidelv, at de restaurerte gamle båter, bare et tips

Takk, skal sjekke det!
Retox_93, på 04.02.12 18:51, skrev:
Oddvar Jørgensen oppe ved taule/tørvolt driver med litt av vært av slike jobber.
Takk, skal sjekke det!