Jump to content

Skagen havn. plass i pinsa? vindretninger?


oywin

Recommended Posts

Med dagens prognose ville jeg latt være, Det er greit nokk i havn, men med en kryss med midlere vind fra stiv kuling på norske kysten,til liten kuling på resten av overfarten og vindrettning rett fra øst, nei den overfarten blir slitsom! Har prøvd og gjennomført et par ganger. Men utstyr og folk blir slitne av det. Når det gjelder Skagen Havn, så ligger du greit der ved alle vindrettninger! God tur, men tenk deg om :nonod:

Aileen ll

Link to post

Ikke noe problem å legge til kai der. De har svær molo vet du. Nå er det uansett ikke all verdens trafikk over dit fra Sverige så tidlig, og heller ikke fra Norge. Hvor stor båt har dere? Det er i allefall helt vanlig å ligge utenpå hverandre. Ikke sikkert dere får ligge inntil en kai, og ikke sikkert dere ønsker det heller, hvis dere skal tidlig avgårde.

Maja - LI6522 - MMSI: 258 137 150

Link to post
  • 11 år senere...

Og var null problem også!? 4,5 timer fra Tønsberg, snaue 100nm.

 

Utrolig deilig å kunne farte over sånn, og nå har vi hatt en deilig dag/ettermiddag her. Er kult her, og første gang vi har spist fiskebufét. Masse deilig mat!

 

Gått en tur i sentrumsgatene og hørt på konsert også. Alltid gøy og spesielt første gang man besøker nye steder! Kult å se alle de store fiskebåtene rundt der vi ligger, tyder på mye virksomhet her rundt Skagen.

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...