Jump to content

Hvordan ta mål av ruten


seviste

Recommended Posts

Hei! Har fjernet alle 12 rutene i båten, skal bytte vinduspakkninger, jeg klarte og knuse en av siderutene og hadde en igjen. så har jeg en fosterbror som var litt overivrig når han skulle hente noe, og klarte selvfølgelig og tråkke på ruten, så den er i 60 biter mildt sagt. så nå lurer jeg på hvordan jeg skal gå frem når jeg skal måle vinduskarmene i båten for og finne rett mål, sånn pakkningene passer i mellom ruten og båt "veggen"

Beklager på det høyeste at jeg ikke er så veldig flink og forklare.. hehe

 

På forhånd: Tusen takk for Svar

 

Mvh: Svein Endre

Link to post

Lag en pappmal av hullet ruten skal inn i og se på en av de andre hvor stor avstanden mot åpningen er, trekk denne ifra pappmalen?

Det er lettere med våtslipepapir en rubbing. Det er lettere med et til 2 strøk lakk en polering. Trebåt er ikke mere arbeid

Tidligere Båter: 21 fots tresjark m/sabb 22 (Tequila Sunrise) • 23 fots tresjark m/sabb 16 (Neptun) • 17 fots speilbåt i tre med vindskjerm og 25hk yamaha (Gjeld-frid I)

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...