Jump to content

Vetus støysvakt toilet SMTO - noen som har erfaringer med det?


hpd

Recommended Posts

På tide de kommer ett toalett som ikke vekker opp hele båthavnen:-)

Er en grunn til at jeg fortsatt har manuelle i Mariell.

Den TMC typen jeg hadde i en Elwaro, opplyste hele havna om det var en "bimmelim" eller "bimmelom" som var utført.

Måtte være minst 82dBa

MEDLEM I KNBF

VP41a. I love "Smoke on the water". Song performed by Deep Purple. Smoke produced by VP

Link to post
  • 10 måneder senere...

Ja, det ble Vetus toilet. Jeg kjøpte en ny modell TMW12Q BS. Veldig fornøyd, tømming er nå nærmest et sus, veldig stor forskjell (20dB!) fra TMC som jeg hadde. Det jeg hører mest er selve vannet under tømmingen og skyllingen når det går ned i tanken, som hos meg ligger i skrogsiden rett ved toilettet.

Denne løsningen er basert på spyling fra trykkvannet ombord. Å bruke ferskvann har jeg registrert at mange mener er lurt mhp lukt og urinstein avleiringer. Jeg har imidlertid også lagt opp sjøvann med trykk, så jeg kan velge det via en to-veis ventil dersom jeg ferdes i havner uten tilgang til ferskvann påfyll.

Vetus sier man kan benytte 19mm avløpsslange, hvilket jeg har gjort. Logisk sett betyr jo det mer fart på vannet gjennom slangen enn med større diameter og så den dermed spyles bedre rent.

Så langt, etter snart en sesong, virker installasjonen veldig bra.

 

Hans Petter

Redigert av hpd (see edit history)
Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...