Jump to content

Idag ryker det mange båtpresenninger på Vestlandet


znick

Recommended Posts

Anbefaler på det sterkeste å legge tau fra side til side over presenningen/dekksstativet. Festes under båten i vogna, over båten, festes i noe tungt, og så retur.. Må ikke festes i frittstående støtter.

Det går med noen meter tau til dette, men med ankertau på 50 meter, drivankertau og alt av fortøyningstau, så kommer man langt. Festes passe stramt. Det holdet presenningen pent på plass, avlaster maljer og bryter luftstrømningen som passerer over presenningen og gir den et løft. Ryker en malje, så ryker fort flere, da ryker hele presenningen. Med tau over, så er problemet løst. På 31 fot så tro jeg tauet krysser over 6-8 ganger.

Har gjort dette på Grandezzaen, 31 fot, i et par år nå. Har også spent opp tau under presenningen. Fra rekke på den ene siden, en turn rundt mønen på dekksstativet, og så over i rekken på andre siden. Passe stramt. Gir et utrolig stabilt opplegg. Dette støtter opp fra undersiden når snøen kommer.

Link to post
  • 3 måneder senere...

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...