Jump to content

Skal å se på en Draco 23 med V8 Volvo Penta hva bør sees etter?


Diddn

Recommended Posts

Som emnetittelen sier så skal jeg altså å se på en Draco 2300 sc fra begynnelsen av 80-tallet med en Volvo Penta V8 og 280 drev i morgen. Har ikke noe særlig mer info ang båt og motor da tidligere eier nylig døde.

Lurer på hva som er lurt å sjekke på en Draco 23? Samt hva jeg bør sjekke på motoren?

Drevet er ikke montert da båten står på land.

Takker så mye for svar på forhånd.

Link to post

Alt avhenger jo av maskineri og drev. Men der kan sikkert andre bistå bedre enn meg. Jeg hadde 21sc fra 85, og syntes båten var super. Solgte den for å få en med 4 sengeplasser og diesel. Tidlig 80 har alltid hatt problemer med tetningslister på vinduer, men litt ferskvann inn er jo ikke det værste... Det var teddy-for i vegger og tak på disse, som ofte lukta puck. Om dette ikke er byttet bør nok dette skiftes ut med skai. Lykke til med en god gammel årgang !

Link to post

En eldre Draco kan jo være såmangt. Men finish og sånt ligger jo oppe i dagen og det blir vel opp til deg hva du vil akseptere. Om du har tenkt å bruke båten til sommeren anbefales å få koblet kjølevann på motoren og koste på deg iallefall en halvtimes testkjøring på land om sjøsetting er uaktuelt. Viktig å sjekke at den ikke går varm og ikke lekker vann eller vesentlig olje. Legg inn i budsjettet belgbytte + diverse drev og motorrelaterte servicedeler. Men kjøper du eldre båt med drev uten å prøve på sjøen bør prisen stå i forhold til risikoen du påtar deg mht uforutsette utgifter. Skrur du selv er det meste overkommelig. :yesnod:

Skibsplast 15VS Hanto 24 Glen-L Two Plus Draco 2400 Styling Jeanneau Merry Fisher 755   :pray:

 

If you don´t know any bad words, just buy a boat  :lol:    Besøk også   www.flatsea.no   DRACO entusiastenes Mekka

Link to post

Yepp. Been there done that. :worry: Fordelen er at en får åpnet opp alle skott og fjernet gammel dritt i tømmeprosessen. :giggle: På endel Dracoer er bensinpåfyllingsslangen skrutt fast til en aluminiumsrørbit med dobble slangeklemmer. Denne stussen er så limt med kontaktlim til påfyllingslokket/gjennomføringen. Herlig løsning :clap:

Skibsplast 15VS Hanto 24 Glen-L Two Plus Draco 2400 Styling Jeanneau Merry Fisher 755   :pray:

 

If you don´t know any bad words, just buy a boat  :lol:    Besøk også   www.flatsea.no   DRACO entusiastenes Mekka

Link to post

Båten er ikke annonsert, da jeg har fått vite om den gjennom venner. Nåværende eiers kone visste ikke hva hun ville ha for den.

Men som sagt har jeg slått fra meg den båten.

Jeg har tenkt å vente litt med å kjøpe ny båt, da jeg må spare litt mer og selge den båten jeg har

hvis jeg skal kjøpe en dyrere og større båt.

Uansett takk for tipset Ocean Qeen.

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...