Jump to content

Askeladden 605 krenger når den ligger i ro


Rubien1

Recommended Posts

Hei. jeg har nettopp kjøpt meg en Askeladden 605 explorer som krenger når den ligger i ro. Altså - den krenger mot styrbord og er "tung" bak om en kan kalle det det. Styrbord akter ligger 8-10 cm lavere en på barbord. Hullet for selvlensing ligger under vann på styrbord side.

 

Noen som har en ide om hva det kan skyldes? Og er det noe jeg ikke vet om jeg kan gjøre.. Har bare hatt båten 2 dager så jeg er ikke så kjent med den enda.

 

Kan nevne at båten har monster ankervinsj på styrbodside - men vekten av den burde ikke ha slik utslag.

 

Håper på tips til hva der kan være.

Link to post

Samme med min Explorer. Høres fornuftig ut John Kr. Batteriet ligger vel på samme side som vinsjen i denne.

Men til trøst kan jeg si at du har fått tak i en veldig god båt.

Før fantes det trebåter og menn av stål, nå er det treskaller i plastbåter.

Link to post

Samme hadde jeg på en 605 (07mod.) for en tid tilbake. Stort sett de fleste av disse modeller ligger "skjevt" i sjøen i forhold til vannlinjen. Hvis man er veldig pirkete på dette, så er det kun og forandre/flytte litt på vektfordelingen av utstyr etc ombord, så får man snart båten til å ligge rett igjen.

Link to post

Kjedelig om den er skjev mot styrbord da. Vil vel bli enda mer skjev når du kjører alene. Min er litt skjev mot babord, men helt rett når jeg kjører.

Båtbensin burde man fått på blåresept! Samme med ankerdrammen. Det er jo den beste medisin! :yesnod:

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...