Jump to content

Sabb diesel type 2G - motorstopp


Ansaetre

Recommended Posts

Jeg har en Sabb 2G ferskvannkjøling. Den stanser etter ca 10 minutter og vil ikke starte igjen. Har renset tanken og tilførselen og skiftet filter og luftet Har også skiftet trykk- og returrør samt skiftet toppakning. Den starter på første forsøk, går i 10 - 15 minutter til den blir gjennomvarm ca 60 grader, så dør den ut og vil ikke starte før den er kald. Er det noen som har hatt tilsvarende problem og funnet løsning?

Link to post

Hei.

Om den har god komperesjon ved kald og varm motor, vil eg tru det er diesel tilførselen som er problemet. Rekna med det er rett mengde å type olje på motoren (ca 6 liter 15W-40 mineral olje).

 

Om det tidlegare har komt rusk i hovudpumpene kan det skape vanskar.

Mvh

Diesel248 :-D

Redigert av Diesel248 (see edit history)

Norsk motorhistorie --> Still going strong :smiley:

Link to post

Hei og takker for svar.

Kjølingen fungerer fint, er nyrenset og virker bra, og det er ny motorolje. Det later til at dieselpumpen fungerer i det minste i 10 - 15 minutter, det samme m gjelde dysen. Åpnet og sjekket topplokket og pakninger, som ble skiftet ut. Ingen spesielle brenn/eksplosjonsmønstre på stempel og i sylinderen. Ventilene ble justert etter beste evne.

Fortsatt et lite mysterium (men litt moro også)

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...