Jump to content

Bytte drivstofftank til sabb model g 8 hk


snekkemedsabb

Recommended Posts

Etter en mindre lekkasje grunnet rust rundt tappekranen i drivstofftanken skal eg no bytte hele stasen.

Tanken er tømt og tatt ut av båten. Ny er rett rundt hjørnet. Å få den på plass og tilkoblet kommer til å gå greit men er det noe eg bør gjøre/tenke på når eg starter opp igjen?

Antar systemet må luftes? Noen som vet noe om dette og evt hvordan?

Kan nevnes at motoren er en 1970 sabb model g.

 

På forhånd takk :-)

 

Link to post

Mener der ligger håndbok for Sabb type G i dokumentarkivet. Der er nok lufting beskrevet. Les deg opp der ettersom der er mye nyttig info.

 

Utfordringen er gjerne at tanken ligger lavt i forhold til filter og innsprøytningspumpe slik at der blir dårlig trykk på dieselen.Disse motorene har vanligvis ikke fødepumpe. Det hjelper da med en forsiktig trykksetting av tanken.

 

Var en tråd noen tid tilbake om en som sleit med akkurat det der.

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...