Jump to content

Kartplotter/Ekkolodd -blackbox eller ikke?


tombok

Recommended Posts

Har nettopp kjøpt Seiwa 501ci kartplotter og det fulgte med en sensor av anbefalt type, kabelen til denne passer også fint inn bak skjermen. -Men den viser et merkelig bilde og ikke reell dybde.

Er det slik at det må kobles en boks i mellom plotteren og sensoren for at det skal fungere? Jeg tror jeg kan utelukke feil på utstyret foreløpig, da det ikke har vært tatt i bruk tidligere.

Link to post

Kjenner ikke denne typen, men tok en titt i manualen og jeg forstår den slik:

Det ser ut til at det er intern ekkolodd modul, men at du også kan ha en ekstern FF module (blackbox)

Har du kun transducer må den interne aktiveres. På side 61 i manualen står det:

 

The internal Fish Finder is connected directly to the Port 2. To switch the internal

Fish Finder transmission On/Off follow the procedure:

[MENU] + "Advanced Options" + [ENTER] + "Input/Output" + [ENTER] +

"FF Transmission" + [ENTER] + "On"/"Off" + [ENTER]

Geir :seeya:     oviklogo2.jpg

Link to post

Den interne var aktivert, problemet er løst nå. Det var nok noe luft i posen jeg hadde runt, da jeg i dag slapp den direkte i vannet fungerte den helt fint. Det ser det også ut til at den samme hekksvingeren gjør når jeg legger den i en pose med vann på innsiden av skroget. så da blir det å lage en liten tank som kan støpes fast i forpiggen fylt med propylenglykol.

-Og med giverproblemet løst kom det et nytt. Koblet nemlig til AIS-mottager. Noe som fungerte fint, men da ble NMEA-utgangen passiv slik at jeg mistet posisjon til radio og autopilot. Håper det løser seg, jeg ville jo tro at NMEA in og ut kunne brukes uavhengig av hverandre?

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...