Jump to content

Forborre i glasfiber!


Stein-Erik

Recommended Posts

Hei

 

Prøver meg igjen!

 

Skal montere noen greier på dekket, og skal bruke karroseriskruer. De er 5 mm utenpå gjengene. Hva blir rett dimmensjon å borre opp med? 4 eller 4,5 mm?

 

I tre ville vel 4 vært bra, men i glassfiber med gelcoat er vel det for lite?

 

SE

Link to post

Jeg ville nok ha tatt skyvelæret og målt dimensjonen i bunnen av gjengene og funnet et bor som har ca samme målet. Men hvis du ikke har noe å måle med, så tror jeg ikke 4mm er så veldig galt. Ville ihvertfall prøvd det først, og heller utvidet hullet litt forsiktig hvis ikke skruen drar ned. Bare husk å forsenke hullet littegranne med et større bor slik at ikke gelcoaten sprekker.

Link to post

Jeg har vært godt fornøyd med å bore med 3.0mm, så 4,2 mm og forsenket litt. Har tatt litt sikaflex på skruene så de sitter godt og at det blir helt tett.

- Inne i gjengene er det ca. 4.0 mm - men dette blir litt for trengt for gelcoaten. Den har da en tendens til å sprekke etter hvert. Bruk en god forsenker - er større bor kan gå galt.

Redigert av Sinus_nor (see edit history)
Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...