Jump to content

Lading med Efoy brenselcelle, erfaringer?


G.N

Recommended Posts

Hei

Lurer på en ting når det gjelder lading med EFOY

 

Har en heilt ny batteribank bly/syre 3x142ah= 426ah. 50% av dette kan eg bruke for å ta godt vare på batteriene = 213ah

Om en da kjøper den minste Efoy 80 som lader med 80ah timer i døgnet og eg ligger på et feks døgnforbruk på 110ah timer, blir det da slik at det bare blir -30ah timer i døgnet av batteribanken? Slik at en kan "strekke" batteribanken litt lenger?

 

Eller er det ikkje fullt så enkelt....

 

MVH

Greger

Redigert av G.N (see edit history)
Link to post

Tenker heller ikkje å ligge i ro vekesvis. Har begrenset med vatn 360l og septik 140l, så ei lita veke er vel meir reelt. Har eget strømuttak på brygga så batteriene er ladet opp før tur.

Tanken er å ha muligheten til å ligge litt lenger om vi ønsker det.

Og ja, det er ikkje god økonomi. Økonomi/ forbruker ikkje relevant i denne diskusjonen for vår del. Vil heller belyse mulighetene/ begerensingene med lading med en litt for "liten" Efoy

Kjem ikkje til å sette inn større batteribank og bensinaggregat er utelukket

Link to post
  • 3 måneder senere...

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...