Jump to content

aluminium og LAKK - SNARVEI ?


Rastløs

Recommended Posts

Relling list og mastefot fra 1982 begynne enkelte steder å bære preg av å ha syrefaste skruer i innfestingene... ( elektrolyse )

 

Hvilken type maling/lakk kan benyttes. er det bare å kline på med biltemas hammer lakk f. eks.

- den har jo sølvfarge.... ellwe må man gå den lange veien om etse primer o.s. v

Link to post

Relling list og mastefot fra 1982 begynne enkelte steder å bære preg av å ha syrefaste skruer i innfestingene... ( elektrolyse )

Etsprimer er vel helst for "nyere" aluminium, som kan være glatt i overflaten, for at ny maling skal få feste. "Gammel" aluminium, som har vært utsatt for vær og vind, er tært og mistet alt av eloksering (det glatte sjiktet utenpå) tror jeg kan klare seg uten ets-primer.

 

Er aluminuim'ene synlig tært (pittet) så vil jeg anbefale Biltema sin 2-komponent Sinksparkel Bilde Art.Nr.: 36-054 - for å fylle gropene. Deretter gjerne en eller annen hard lakk. Bengalack har en Aluminiumsmaling som er aluminiumsfarget, desverre er den halvmatt.

Medlem i Søndre Kråkerøy Båtforening og "Vraktangen Dram- og Lutefisklag"

Påstand: Isskrape er også båtutstyr! :o)

HADDE tresjark og Sabb 10hk G-modell fra 1990 MED HERLIG LYD! - Har nå konvertert til PLAST! Tromøy 23 m Sabb 2H fra 1975

Walter's HJEMMESIDE ><((((º>

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...