Jump to content

Trøbbel med Sleipner SP-75


Ludde

Recommended Posts

Har en slik i baugen som ikke fungerer lenger. Har søkt litt her men ble ikke så mye klokere. Har byttet batterier og thrusteren går begge veier. Hadde av motoren i går, og finner ingen innvendig brytepinne, men gear går lett og aksling gjennom motor går fint. Kanskje for lett?

 

Kobles sammen med en gummisak med tenner og etter montering kan jeg vri viften på toppen greit rundt. Regner med at propellene er borte eller pinnene røket så jeg må på land. Noen som har andre forslag eller ideer?

 

Hvor sitter den innvendige brytepinnen på denne?

 

Takknemlig for alle innspill

Hilsen Ludde

 

Link to post

Hei

Vet det er utvendig bryterpinne og mente det også var innvendig, men kan ikke finne den innvendige når jeg ser i manualen.

Her er manualen:

https://baatplassen.no/i/topic/40555-sidepower-sp-75-95-og-125/

Båter: Delta seiljolle, Selco 13, Europa seiljolle, Trebåt (Øvre Tune ett eller annet) Laser seiljolle, GH 14, With 13, Solux 760 TC (AC), Bombard Tropic, Master 820, Flem 350,

Galeon 390, Mercury Rib Medlem i Redningsselskapet Båtplass i Råde båtforening

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...