Jump to content

Få festet puter på en grei måte i en Yamarin 4300.


Snusmumrikken

Recommended Posts

Heisann!

 

Kjøpte meg en Yamarin 4300 før sesongen ifjor, fikk også kjøpt et Yamaha 40HK (93 mod) fra samme fyren. (Han hadde aldri prøvd den, solgte den billig pga den var i deler, han skulle kun ha stammet, fant ut at stammen ikke passet i ettertid, vi gikk igjennom den og bygde den opp igjen, starter alltid på første forsøk og har vært god igjennom de få turene jeg rakk ifjor)

 

Så fikk jeg kjøpt et putesett til båten også veldig billig da båten til selger hadde blitt stjålet, men putene lå hjemme og de ville han bare bli kvitt. 

 

Dette er dessverre dårlige bilder, men skal være mulig å se. Tok bilder av båten uten puter og nærbilder med putene i. Har ikke mulighet til å ta nye bilder før været blir bedre.

Takker så mye!

 

EDIT: Link om dere har mulighet til å se, worst case så overfører jeg til maskinen og legger ut via forumet. 

 

PS: Nabogutten som kom og var nysgjerrig, han dere ser på bildene :P

Uttern 6200 CC m/Evinrude E-TEC 130HK

Link to post

Hvordan få festet dette i skroget evt?

 

Jeg vil gjerne at det skal se fint ut når putene ikke er montert da de vil neppe vært montert ofte om jeg har den på en båtplass. Er ikke lett å gjemme bort den når jeg går fra båten.

Uttern 6200 CC m/Evinrude E-TEC 130HK

Link to post

Her fikk jeg tak i noen bilder av en som skulle selge maken båt. 

 

Bilde1

 

Bilde2

 

Bilde3

 

Bilde4

 

Er du mulig å gjøre noe ala dette? Vil det evt koste mye/mye jobb?

 

Jeg har jo allerede putene som har disse knappene, så er jo kun i skroget på båten jeg må få ordnet noe. 

 

Jeg vil helst at det skal se nolunde OK ut når putene ikke er i båten, med borrelås så ser det ganske ufint ut dersom putene ikke er der. 

Uttern 6200 CC m/Evinrude E-TEC 130HK

Link to post

Dette fikser du raskt og enkelt selv. Du trenger drill, bor, knapper, poppnagler i monell, evt. vanlige al. og en poppnagletang. Alt får du kjøpt for noen få hundrelapper tilsammen på Biltema. Merk opp hvor festene skal sitte, bor hull og monter... Halvtimes arbeid totalt? litt avhengig av hvor mange knapper du bruker.

 

Trygve

Link to post
  • 1 måned senere...

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...