Jump to content

98 Oktan (i Tønsbergs området?)


Ketil M

Recommended Posts

Endelig er "Tornada" på vannet, og alle barnesykdommer er tilsynelatende kurert. Med "ny" B-20 motor ombord og friskt mot, løsnet vi fortøningene fra vår faste plass i Ollebukta og la kursen mot bensinpumpene i bukta. Men i alle dager- det er bare 95 oktan bensin å få kjøpt :eek:

Redningen ble Essostasjonen rett borti gata som både hadde 25-liters kanner og 98 oktan blybensin...

Kjørte oss likegodt en tur bort til vallø og så ned til Kjøpmannskjær for å sjekke tilstandene, men også dær var det kun 95 oktan å oppdrive :headbang:

Skjønner jo at 98 oktan er historisk vare, men hva gjør dere andre som må ha 98 super??

 

Mvh Ketil M

Link to post

Det du mener er blytilsetningen, oktan tallet gjør du lite med. Un dersøk her hva du kan kjøre på www.drevia.se

Det er lettere med våtslipepapir en rubbing. Det er lettere med et til 2 strøk lakk en polering. Trebåt er ikke mere arbeid

Tidligere Båter: 21 fots tresjark m/sabb 22 (Tequila Sunrise) • 23 fots tresjark m/sabb 16 (Neptun) • 17 fots speilbåt i tre med vindskjerm og 25hk yamaha (Gjeld-frid I)

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...