Jump to content

Noen i Tønsberg omegn som har utstyr til å ta komp test?


5nacks

Recommended Posts

Sliter litt med å få start på motoren etter bytting av ringer, honet sylinder og nytt veivlager. Før overhaling startet motoren veldig lett med sleit med høyt oljeforbruk og mye blårøyk. Nå må jeg tørne starteren en god del før motoren hoster seg i gang. Turtallet kommer heller ikke med en gang, samt at det ryker en god del grått med en gang.

 

Når motoren først har startet og gått i et par minutter går den fint og det er nesten ikke antydning til røyk. Kan det være dieseltilførsel?

Link to post

Det er  fortsatt kalt i vannet og i lufta. hvis du ikke har gløding vil du sannsynlig få mye røyk og mulig noe diesel på vannet. Har du sjekket dieselkvaliteten på det som har stått på tanken din i vinter? Men jeg tror at det er tempen  i vannet og i motorrommet ditt som er årsaken til  treg start og grå røyk.. :wink:

1986 mod: GH-16 70HK Eivinrude. 1985 Draco 21 VP 165 hk. 1987 Paramount 21 225 Hk Johnsen. Fjord 24 Weekender VP 170HK. 1986 Windy 27 CC VP 2x 260HK. 1987Windy 9800 VP 2x260HK. 1991 mod Princess 45 fly 2xTAMD 71B. Storebro 465 Biscay. 2xTamd 74 P_B
Windy 9800 Targa 1987mod 2*AQ271C 270HK

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...