Jump to content

Ny kjølekompressor til kjøleboksen


Sun Flyer

Recommended Posts

Har Bergen sjekket kompressoren om det kommer en feil kode?

Om du ikke har manual, så kan du koble en diode over liten + og D på styrings boksen, da vil det blinke med 4 sek mellomrom.

F.eks ett blink med 4 sek pause, indikerer lav spenning på kompressor. da sjekker man batteri, ledninger og kontakter.

Redigert av Chris284 (see edit history)

Chris Craft 284, 1988 mod. 2 x Mercruiser 4.2L 220hk diesel, Bravo 2, 100knop

Link to post
  • 2 uker senere...

Ny kompressor mottatt og montert. Starter og stopper fint og det blir kaldt og godt i boksen, så tilsynelatende er alt bare bra. Men det virker som om ASU aggregat ikke har full effekt (ising kun på ca halve elementet, før la det seg is på hele) noe som passer fint med beskrivelsen av at det er litt lite gass. Ny kompressor har 60gram RF134 mens den gamle var oppgitt med 75 gram. I prosent så blir jo dette en del.

Men så er det å finne en kjølemontør som tar på seg en slik liten jobb, Noen som har gode tips i Bergen? Det haster på ingen måte men vil helst ha full kapasitet på systemet før sommervarmen igjen kommer tilbake.        

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...