Jump to content

Nye batterier i Bavaria 35 seilbåt


daffymov

Recommended Posts

Hei! 

Har en Bavaria 35 seilbåt fra 2007. Nå har det seg slik at batteri banken for forbruk har skjært seg. Det er 2 stk Banner SHD 365 44 (http://www.bannerbatterien.com/backend/datasheets/EN/018635440101.pdf).

Batteriene er såpass dårlig vedlikehold fra før at jeg må nok kjøpe nye. Mitt spørsmål er om jeg burde kjøpe de samme eller om jeg kan gå for en annen type som kanskje er litt billigere?

Noen som har noen erfaring med dette?

Takk for hjelp.

 

-Espen

 

Link to post

I pdf'en står det klart og tydelig at det er startbatterier. Du skal vel i utgangspunktet ha forbruksbatterier. Vet ikke hva du har koblet til av evt baugpropell og ankerspill, mulig du da bør ha andre batterier.

Men batterier er religion, så her får du mange råd.

 

Jeg ville sjekket hva jeg fikk plass til, de batteriene er forholdsvis lange og smale. Står de etter hverandre, eller ved siden av hverandre.

Sjekk hvordan du kan sette opp batteriene, og tenk på hvilken vei cellene går i batteriet.

 

Men på en annen side, om de har stått siden båten var ny i 2007, så har de holdt ganske godt. Kanskje lurt å velge samme batterier.

Vifa - Bruce Roberts 35

Tidligere: EOS - Tidligere Vifa/Fryd - en fungerende Maxi 77
Mitt andre prosjekt: Den grønne bie - En ikke helt standard Land Rover Discovery

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...