Jump to content

Litt diverse Optimax spørsmål


Nerdy

Recommended Posts

Hei

Har en 2005 150 hk optimax saltwater edition.

Noen som har erfaring og litt peiling på disse motorene?

Noen kjappe spørsmål

- vi har kjørt primemodus før vinterkonservering, samt ferskvannskjøring og smurt opp osv. Er det noe jeg har glemt med tanke på selve motoren?

- Skal ha på pynterør over slangene/kabelene til motoren bak ved hekken, må dermed koble fra alt på motor, hvordan blir dette med luft i oljesystemet? Skal det luftes, evnt hvordan?

- et siste, se bilde. Har vært tidligere enn dårlig reim til kompressoren, og har dannet mye gummistøv/drit over hele motoren.. Ser nede i innsuget at der ligger litt der å, se bilde.. Noe å bry seg om? Problemet er at hele motoren må rengjøres noe iherdig for å få vekk dette laget som har lagt seg..

bilde

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...