Jump to content

Garmin kartplotter og plassering under vindrute?


Bryant

Recommended Posts

Har nettopp bestilt meg en Garmin Gpsmap 172Ci og en Bluechart kartbrikke fra Netshop. Prisen var 5 790,- pluss kart og var vel det billigste jeg fant. Jeg ønsket denne versjonen med intern antenne for å slippe å montere den ekstra antennen og gjøre det enklere å få den med meg.

 

Men så lurer jeg på om den går å plassere den delvis under vindruten på min daycruiser? Har ikke peiling på slikt og lurer på om det må være åpent og fritt rundt antennen. Ruta er jo av plexiglass, så den er vel mest isolerende? :confused:

 

Har noen erfaring med dette? Må bytte den til versjon med ekstern antenne om den ikke kan plasseres under vindruten.

 

Bilde

Link to post

Jeg har samme plotter og hadde samme problemstilling som Anesthesis. Har nå hatt denne plotteren med innvendig antenne, montert i min Skibsplast 655 daycruiser som bildet viser, like under både plexiglass og flere aluminiumsprofiler samt kalesje. Her skulle det i teorien være mye som hindrer signalene...

 

Men min erfaring så langt, dvs. ca tre måneder, er at dette fungerer helt utmerket. Har hele tiden så å si max utslag fra 7 - 8 satelitter, har aldri mistet noe signal hittil.

 

Likevel er det hevet over tvil at utvendig antenne er det beste, men på en daycruiser med sitt bruksområde bør plotter med innvendig antenne holde lenge etter min mening.

 

Bilde

Link to post

Men min erfaring så langt, dvs. ca tre måneder, er at dette fungerer helt utmerket. Har hele tiden så å si max utslag fra 7 - 8 satelitter, har aldri mistet noe signal hittil...., men på en daycruiser med sitt bruksområde bør plotter med innvendig antenne holde lenge etter min mening.

Veldig bra! Tusen takk til alle som svarte. Føler meg overbevist om at dette vil fungere bra og jeg slipper å tenke på retur og bytte av plotteren jeg nettopp bestilte.

 

:smiley:

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...