Jump to content

Båtpuss og bunnsmøring


Mr_Stian

Recommended Posts

Jeg har en Scand Classic 25 som jeg har hatt på land i noen år nå for å pusse opp litt. Har kommet så langt nå at det snart er på tide å sette den ut på vannet igjen. Så nå kommer det jeg ikke har så veldig peiling på. Har søk og lest masse her på forumet men lurer fremdeles på noe.

 

Skroget på båten er rett og fint, men det hvite har fått en litt gul farge nederst. Jeg hadde håpet noen hadde noen tips til produkter som jeg kan bruke for å få tilbake hvit fargen hvis mulig.Se bilde:

 

Som du ser på bildet her så er det noen renner fra ene gjennomføringen samt at det er gulnet noe nederst:

 

20170322_172902_zpsoiadxzoo.jpg
 
Den sorte stripen øverst er og blitt veldig matt. Noe som kan funke på denne?
 
20170322_172958_zpsdtfw5v5a.jpg
 
Og så til bunnsmøring. Som du kan se av bilde nedenfor så er det mange fine nyanser av blått her. Det er og noen plasser hvor det ser ut som noe gammelt løsner. Må jeg pusse ned alt her eller er det bare å kjøre på med ny bunnsmøring.
 
20170322_172911_zpsokl6hufg.jpg
 
Kom gjerne med tips til produkter. Prøver gjerne biltema eller tilsvarende om noen har greie erfaringer med deres produkter. Dette er ikke en båt jeg har brukt masse penger på!
Link to post

Det er vel en egen for plast.

 

Dog, det finnes mange gode produkter, men gjerne dyrere.

 

Autosol blir en grov rubbing, så du må gå over med en pollering og god voks etterpå.

 

Du må spraye på med vann samtidig som du bruker maskina. Det må ikke bli tørt.

Link to post

Og den gule stripa nederst tar du med fortynnet saltsyre. Evt sitronsyre, Deep Clean, Vannlinjerens, etc. Syreprodukter alt sammen. Hugos funker også, men syr er lettere. Påføres med kost, får virke en stund og spyles bort. Enkelt.

 

Når det gjelder bunnstoffet så tenker jeg at det som ikke høytrykkspyleren tar sitter helt OK. Sliping har jeg i alle fall greid meg fint uten.

"First they ignore you, then they ridicule you, then they fight you, then you win." - Mahatma Gandhi
Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...