Jump to content

Scand Baltic, hvor er varmtvannsberederen montert originalt?


Hjorten

Recommended Posts

Hei, har i går kjøpt Baltic, etter å ha sett på ørten forskjellige så dukket plutselig en opp her i Stv som passet utmerket, bortsett fra at varmtvannsbereder er plassert innerrst i ene stikkøya,,, hvor skal denne stå originalt ? 

Kommentar fra moderator:
Tittelen er redigert, var opprinnelig "v.v.berederen i Balic". Alle må vennligst lese reglene for Båtforumet før man poster.
Normalt blir nye emner med mangelfull tittel flyttet hit.

Tips: Skriv tittelen slik du ville formulert deg om du henvendte deg muntlig til en båtkyndig bekjent.

 

Link to post
Scand Baltic skrev 4 minutes ago:

På eldre modeller er de plassert fremst i motorrommet. 

 

Jeg hadde en 84-modell, og der var den montert slik.

Berederen var ganske smal, den så litt ut som en gammel koffert. Det er en utfordring å få plass til en moderne bereder med 220v akkurat der, så løsningen for mange har vært å ofre innerste delen av den ene stikkøya.

Medlem av: Øvre Bragernes Motorbåtforening - KNBF - RS - Holmestrand Båtforening

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...