Jump to content

For kort teleflex..


wille

Recommended Posts

Hei, 

 

Jeg har nylig hatt problemer med teleflexen,  så jeg har nå byttet denne ut.

Jeg kjøpte selvfølgelig like lang som den som stod på fra før. Men det er ikke mulig og få strukket hele kabelen fra motor til styreboksen, sånn at metallkoblingen får klikket seg i sporet den skal være.. Det er mye av fjæren på tuppen som kommer inn, men det er fortsatt ikke stramt, så fungerer dårlig.. 

 

Jeg tipper at forrige eier hadde brukt et smart triks, men skjønner ikke hva.. Finnes det en form for skjøtestykke eller lignende? 

 

- Det var ikke jeg som tok ut denne og får ikke tak i den personen som gjorde dette.. 

 

Link to post

er det sånn styresnekke du har? 

 

her kan det være at den gamle kabelen er gjenga på enden og skrus fast ved å skru på det stykket som sikker ut.  
Nyere kabler er gjerne ikke gjenget, men har en "krage" som man setter inn i snekka ved å ta av bakplata 

 

 

H1002852_xl.jpg

Lurøy / Svalbard. Båter: Gromling 15/60 Yamaha / Wesling 490 m/80 Yamaha / Yamarin 5940 m/ F115 Yamaha / Achilles LS4 (RIP) Aquaquick MS265 West Commando 270 m/ 4hk Yamaha

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...