
hakonrk
Vis hele sitatet
Trist at et så bra merke skal velge en slik praksis som markedsføringsprofil....
Det var det jeg også sa til en av forhandlerene, fikk svar tilbake at de har samme policy på alle motormerker de selger, så det er ikke nødvendigvis Yamahas feil (i alle fall ikke bare dem). I USA selger de jo faktisk manualene direkte til kunde gjennom yamahapubs.com.
PS: Jeg snakket også med en forhandler av Yamaha MC'er, og de var faktisk villig til å selge meg servicemanualer, men de klarte ikke å finne noe på LIT-koden jeg oppga. De sa de vanligvis ikke fant servicemanualer med delenummer, men bare tok kontakt med Yamaha og ba om å få tilsendt manualen. Virker ikke som det er lagt opp for å selge dette til forbrukere i Norge.
Vis hele sitatetLegg gjerne manualene i dokumentarkivet, til glede for andre.
Hvordan gjør jeg det, og tror du det er greit for de som driver forumet? Det kan jo tenkes at forhandlere oppdager det og lager problemer, siden det er et produkt de i teorien kunne tatt betalt for. :)