Jump to content

Knust vindu, hvordan kan det ha skjedd?


Rain Dog

Recommended Posts

Ser ut formeg at du teitet tersene i meste laget slik at glasset har blitt påført en forspenning nær bristepunktet. Da skal det ikke mye til før glasset knuses. Bevegelse i skrog/ramme, eller temperaturforandring kan være nok til at glasset pulveriseres.

Jo mere man lærer jo mere kunnskap får man om hva man ikke vet !!

Link to post

Hvis det er gummipakning på vinduet må denne skiftes hvis den ikke tetter uten å skru hardt til. Har samme anordning på takluken, der er skrur vi til skruen får anslag og så en halv omdreining til, da er pakningen klemt nok sammen til å tette i all slags vær.

Link to post

Prisen kan muligens oppleves som sjokkerende.

 

Ellers enig med roger jo. Kan ikke fatte hvorfor man på en seiler setter inn entkelruter av sukkebitglass. For det første kan man risikere å bli sittende med bare ramma intakt i dårlig vær med høl rett ut. Dessuten dugger det av entkelruter. Plastikk er løsningen på alt. Noe annet er det med tre-etasjes bryggegnagere. 

Link to post

Oisann, er de så fryktelig dyre hos HR-parts?

Jeg får ta kontakt og høre om pris hos dem først. Ellers er det jo et bra tips du har, Kyrholmen.

Frykter jo litt at hvis alle vinduene er like gamle, satt inn på sammen måte, og kanskje til og med originale, fra 1976, så sprekker vel alle på rekke og rad her nå! Hehe. Shit.

Redigert av Rain Dog (see edit history)
Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...