
Lars H.
Nå er dynamoen klar for montering. Diodebroen er montert stabilt og ikke løst, sikret på alle måter mot overledning og kortslutning, gjennommålt på alle mulige måter, og med Ole sine avstandshylser kommer selve dynamoen til å sitte perfekt på motoren. I båten ligger det klar en ny og korrekt justert PDAR regulator klar for oppkobling på mandag. Som backup, vet jeg ikke om jeg kommer til å koble inn LADAC eller CARGO regulatoren. Jeg har idag satt spenning på begge og sjekket de opp her hjemme og begge fungerer 100%.
Tirsdag skal jeg til frisøren for å få klippet bort det ekstra som har vokst ut øverst på hodet siden februar, pluss at Trude skal til fotpleie for å få trimmet det som stikker ut helt ut helt nederst på henne, på tærne, - tånegler heter det visst.
Planen fremover var å dra ut på årets båtferie nedover mot Göteborg rundt 17. mai, men dersom dynamoen funker, blir det kanskje allerede til uken. Hvorfor vente?