Jump to content

Lekkasje mellom rorhylse og glassfiber, tips til enklest reprasjon?


Haukefer

Recommended Posts

Hei! 

 

Har fått lekkasje mellom ror hylsen og plasten. Tips til enklest mulig reprasjon? Har fått båten på land idag så den ikke synker iløpet av natta :giggle: kan nevne at båten er blitt veldig lite brukt siste årene 2-3 årene, jeg kjøpte den for en uke siden å har brukt den kvar dag etter. På bilde som er vedlagt er det altså nederst på rorhylse det er snakk om. 

20180428_114320.jpg

Redigert av Haukefer (see edit history)
Link to post

Hei @Haukefer,  

 

Basert på de tipsene vi fikk og erfaringene @Komodo og jeg gjorde i tråden som KjellG henviser til tenker jeg følgende. 

 

Siden du først har båten oppe av vannet, ville jeg gjort det grundig, først som sist. Det er trassig å stramme til skruen som du henviser til også viser det seg at det likevel lekker, Evnt. at det lekker mindre osv... og du må ta opp båten en gang til for å utbedre ytterligere.

 

I den første posten din så skriver du at det lekker mellom rorhylse og plasten, her er det jo "hull" i skroget både der hylsen kommer inn og der skruene kommer igjennom. Begge disse stedene har sikkert vært/er pakket med sika eller lignende, hvis det nå lekker igjennom,  må jo det bety at noe av sika har sluppet festet et eller annet sted mot materiale. Hvis du strammer skruen så vil du jo kunne tighte nok til at sika blir liggende som en pakning i mellom, men siden du ikke er sikker på akkurat hvor lekkasjepunktet er, ville jeg demontert hele hylsen fra plasten.

Når den først er ute, kan det jo være greit å sjekke pakkingen i denne også.

Så ville jeg rengjort, forsiktig pusset og fettet av alle flater og materialer som skal ha sika mot seg, og pakket det opp på nytt med sika eller lignende. 

Lykke til med jobben. Hadde vært artig om du poster hvordan dette gikk og hva du fant ut, når den tid kommer.

Mvh VegJoh



 

Redigert av VegJoh (see edit history)

D5L

 

Skibsplast 14 | Hobby 445 Exclusive | Uttern D55 | Askeladden 705 Voyager | Marex 280 Holiday | HR 435 | Viksund 310 St.cruz

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...