Jump to content

Daycruiser på 21-23`, kjøp av utstillingsbåt


AGS

Recommended Posts

Hei,

 

Høstjakten er startet etter ny båt - Daycruiser på 21-23` til ca 400-500`. Noen forhandlere gir bra tilbud på utstillingsbåt, og andre lite ift ny båt. Har ingen erfaring med å kjøpe utstillingsbåt, og trenger derfor råd.

 

Vet at en båt er bygget for å brukes mm, men valget står mellom ny eller utstillingsbåt. Forhandlere skryter av utstillingsbåtene med bra vedlikehold, men med svært mange i båten ila en sesong vil dette påvirke standen ?   

 

Garantien løper først fra kjøpstidspunktet, men er usikker på om vi kan forvente mere trøbbel med utstillingsbåt vs ny.

 

Hadde dere kjøpt om rabatten var 10-15%  ?

 

 

 

 

Redigert av AGS (see edit history)
Link to post

En utstillingsbåt er kanskje bedre utstyrt enn en annen, ny båt? Det pleier i hvert fall å være tilfellet med biler. Man vil jo vise fram det beste man har, for å lokke kundene til å kjøpe.

 

Hvis båten har ligget stille som utstillingsbåt burde det ha lite å si om folk har vært ombord for å kikke. Da er det stort sett kun snakk om kosmetisk slitasje. Har den vært brukt som demobåt kan den også evt. ha blitt "misbrukt", dvs kjørt hardt av potensielle kunder.

 

50-75.000,- er jo en grei rabatt hvis båten ser fin ut og ellers ikke er misbrukt, men det avhenger av hva slags utstyr som er inkludert.

SY Almara - 2005-modell Dufour 385 GL

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...