
Arne_
Lars O skrev for 1 time siden:Hva med å diskutere det TS etterspør ?
Denne spikeren er det allerede kokt nok suppe på.........
Lars O
Det TS spør om ble vel besvart ganske greit innledningsvis i tråden. Det kan dessuten være interessant for TS og andre å vite om man betaler overpris dersom man kjøper en Maeco eller om man faktisk betaler for en høyere kvalitet.
Pinkvin skrev 57 minutter siden:Med "ingen funksjon" så mener jeg da at den relative fuktigheten i lufta er så liten når det er kaldt at den etter alle praktiske formål er "tørr".
Hvis du skriver total fuktighet blir det rett. Den relative fuktigheten er et mål på den prosentvise "metningen" av den totale mengden vanndamp som luft kan inneholde ved en gitt temperatur. Når relativ fuktighet når 100% er luften "mettet" og kondenserer.
Kald luft kan inneholde mindre vann pr. kubikkmeter. enn varm luft. Sagt på en annen måte: Når luft avkjøles vil den relative fuktigheten stige fordi luften da inneholder prosentvis mere vanndamp i forhold til hva den maksimalt kan bære.