Jump to content

Førstegangskjøp av seilbåt 22-28 fot, maks 20k


Marius Rosenlund

Recommended Posts

Heisann! Vi er en gjeng gutter på 16 år som har lyst til å begynne å seile. Er det noen erfarne seilere her som veit hvordan en kan begynne med denne sporten? Vi er i hovedsak ikke ute etter konkuranseseiling, men ønsker heller å begynne med turseiling.  Siden vi ikke er så gamle, har vi ikke all verdens budsjett å stille med. Vi har sett for oss å kjøpe en 22-28 foter. Vi tenker heller ikke å punge ut mer enn maks 20 000 kr. Noen som har noen erfaringer med båter til disse kravene? Er de ålreite i bølger og sjø? Er det lett å begynne med seiling med en båt som dette om man aldri har drevet med noe som har med sjø å gjøre?

Link to post
Guest Avmønstret#

De siste 4-5 årene har en kunne kjøpe seilbåter i Norge som har en verdi langt under bruksverdi, dvs at dere får veldig mye for pengene om dere kjøper seilbåt. Problemet er kostnaden ved å eie båten, noe som også er med på å presse ned prisen på båter i lavere prisklasser, det blir for dyrt å "sitte på" en båt som ikke blir brukt. 

 

Maxi 77 er nevnt, og det er et veldig godt tips. Mange produsert og en god nybegynnerbåt med mye plass osv. 

 

Ser ut fra registeringa at du bor i Modum kommune, da er vel korteste veien til sjøen til sånn ca Sandvika? Sjekk ut hvilke seilforeninger som finnes i nærheten, finn FB siden deres og spør om dere kan være med som "ballast" for å lære på en onsdagsregatta, tror de fleste er avslutta for sesongen, men til våren. 

 

Ville også sjekket båtforeininger i Tyrifjorden, finnes sikkert noen seilbåter der og seilere som gjerne tar dere med på tur :-) 

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...