
Normarco
Mine venner.
lenge siden jeg har postet men håper Dere kan forklare hva jeg ikke gjør riktig.
Så til sakens kjerne, jeg liker krabbe og har nå prøvd gjennom en stund å få lurt krabbene i teina noe som jeg åpenbart ikke får til. Teina er fra Biltema og jeg har stripset kjetting i bunnen for stabilitet, agnet nå med agnsild i nylonstrømpe samt 3 bokser med kattemat som jeg perforerte med gaffel. Agnsilda er borte, strømpen er blitt hullete og boksene med kattemat er klippet opp?!
fangsten var 4 stk små krabber på ca 3-4 cm og en liten flyndre.
Jeg holder hus på Hvaler og satt teina i går i et område hvor det var flere teiner, hummer formoder jeg, på ca 12 meter. Jeg er ute etter krabbe og ikke hummer.
legger ved bilde av teina, boksene med kattemat, nylonstrømpa og bilde av hvor jeg satt teina, det er jo noe som spiser agnet men hva?
Virker som om at ”alle“ får krabbe bare ikke meg, vil gjerne lære meg dette så alle tips mottas med takknemmelighet.