Jump to content

Hvilken fargekode har min Barracuda 23?


bellen

Recommended Posts

Har en 23 fots Barracuda fra 1982 som jeg driver og pusser opp. Finner dessverre veldig lite info på nettet om denne båten. Jeg lurte derfor på om noen kjenner til fargekoden på skroget. Den er ikke hvit, og jeg tror heller ikke fargen er off white, den er på en måte veldig lys beige. Håper noen kan gi meg svar på dette, eller vet om noen som kan ha peiling.

Link to post

Ifølge linken her oppe fra Jørn skal du ha fargekode 8008. Med hjelp av dette kan du finne ut hvilken RAL-kode det er også kan du be an malingsprodusent lage akkurat den fargen til deg. Men, skal du bare ha noe reparasjoner her og der er det bedre å sammenligne fargen på din båt med et fargekart, da farger falmer noe over tid. Sånn får du den fargen som passer best med fargen på din båt som den er nå. 

 

 

Link to post

Jotun 8008 er litt grå med noe gult i seg, og du kan godt kalle den "en veldig lys beige". 

 

NCS-koden er  S 1002-Y

 

Dette er en standard farge gelcoat/gelcoatsparkel som ble benyttet av flere båtprodusenter. Jeg har den samme fargen på min Tobias.

 

Jotun kaller den "offwhite"fordi den er en av mange varianter av hvit.

 

Å finne riktig farge ut i fra de fargekartene som ligger på nettet er helt håpløst. 

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...