
Familiesnekke
Neste trinn:
Roret ble sendt til sandblåsing og grunning. Då sparklet, grunnet en lang til, og så stoffet med bunnstoff for stål- og aluminiumsbåter.
Alle skroggjennomføringene ble demontert og boret ut, og nye TruDesign gjennomføringer, kuleventiler og slangestusser kjøpt inn og montert. Brukte Sika 291i på gjennomføringene, og LocTite 5331 for plastgjenger på alle gjengene.
Før montering ble alle hullene og området rundt grundig rengjort, rubbet med sandpapir og vasket med aceton; også Trudesign-delene.
Alle gamle gjennomføringer og bunnventiler var av god gammeldags bronse, så de hadde vel egentlig kunnet sitte der mange år til; dersom det hadde vært mulig å bevege på ventilene; de satt bom fast, alle sammen!
Byttet alle slangene fra gjennomføringene og nye doble syrefast slangeklemmer på alle stusser.
Ny giver for ekkolodd ble det også.