
Jstava
Larss1 skrev On 25.3.2019 at 18.35:Hei, dette lager du enkelt med ett 230V rele, en nexa WBT-912 sender (eller tilsvarende), ett støpsel og en liten koblingsboks. Releet føler på nettspenningen, når denne faller ut brytes kretsen i senderen som så sender signal til Telldus'en. Her er den jeg laget:
Da blir det som en enhet på Telldus'en:
Jeg har det slik at jeg får varsel ved utfall av landstrøm, samtidig slår strømkrevende utstyr som varmeovn, varmtvannsberederen ol. seg av (da kan jeg ha inverteren på hele tiden). Ved utetemp under 0 grader slår også den ene dieselvarmeren seg på slik at ferskvannet ombord ikke skal fryse.
Blåser litt liv i denne tråden? hvordan funker denne egentlig? For jeg er tilkoblet landstrøm i båten. Men viss sikringen eller lignede ryker så er jo fortsatt inverteren på i båten min slik at det vil jo fortsatt være 230v på stikket som denne er koblet til. Og hvordan er det du har koblet opp fjernstyringen til dieselvarmeren slik at den starte og stopper på temperatur?