
Kompass83
Prosjekttråd om rehabilitering av gammel kalesje.
Klarte å miste halve kalesjen under jomfruturen tidligere i år. Ga bånn gass langt uti turen, så falt plutselig halvparten av. Kjørte tilbake for å fiske den opp, men da hadde den sunket! ? Aldri hørt om noen som har mista kalesja si før. Kun 9 gr så droppet å hoppe uti.
Båten er noen år (74-modell) så 10-15 k i kalesje, samt 8-12 ukers ventetid var ikke så
aktuelt.
Sendte masse mailer til folk på finn som skulle selge lik båt, om de hadde en gammel kalesje liggende. Fikk napp! Billig, men så ikke bra ut. Noen sømmer å fikse, men ikke mange.
kjøpte jordslagfjerner hos Maritim, Acapella grå og stenger hos Elektroimportøren..! Rett dimensjon, og enkle å bøye. Lakket dem grå etter dette bildet. Den ene stanga har her svart gaffa.
Sprøyta kalesja med jordslagfjerner. Skrubba lenge med kost, men det bli ikke bra.
På tross av advarsler, testet jeg høyttrykksspyleren, funka kjempebra! Den gamle duken tålte det, var forsiktig i sømmene.
Litt skjoldete etter acapellaen. Skal la det tørke og ta ett strøk til.
Fortsettelse følger..