
Lars Hansen
Har gått en stund siden jeg startet med dette, men det stoppet litt opp i våres da vi impulshandlet en Bavaria 42 Match og således måtte få gjort klar og solgt vår Bavaria 38 Holiday. Match'n ble kjøpt som et lite prosjekt med motor som måtte fixes, samt mye generelt forfall, dermed gikk våren med til å få den klar for årets sommerferie.
For IF'n sin del, endte jeg opp med å bruke epoxygrunningen Ijmopox HB Coating som en slags sparkel. https://www.dycas.no/mellomlagene/42-ijmopox-hb-coating-sett.html
Rullet på en stripe grunning, og dro dette ut tynt nedover skrogsiden med plastsparkel. Rask og effektiv måte å sparkle slike småskader på når det er såpass omfattende.
Deretter rullet jeg på 3 strøk med korthåret rulle av denne typen: https://www.dycas.no/tilbehor/63-ijmopox-rull.html
Resultat etter grunning: