Jump to content

Kobling av DGPS mot Cmap-ECS


Jenny

Recommended Posts

Får ikke inn DGPS-signalet på kartprogrammet. Skal den kobles på en spesiell måte, eller finns spesielle triks som må til for å få dette til? Senderen virker og gir signaler, det får jeg sjekket på andre måter. Senderen er av fabrikat Lowrance. :wink:

Link to post

Mulig jeg har feil, men jeg trodde DGPS-signalet skulle inn på GPS, mens cmap ecs så får signal inn fra nmea out på GPS. Dermed blir det korrigerte signalet du ser på GPS det samme som du ser oppe til høyre på skjermen til cmap ecs. Videre får du så signal fra cmap ecs til nmea in på autopilot (hvis du har pilot).

 

Har du en kombi DGPS-mottaker, behøver du ikke engang tenke i de baner. Bare å koble GPS-signalet direkte til cmap ecs via com-porten. Det er jo korrigert.

 

Lotus

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...