
Tom Rør
Vi ble invitert av Erikda( @Solbris II) til å komme til Værlandet. Det er et sted jeg ikke visste om, men det så jo fint ut på kartet og på i internettet.
Mr @Solbris II hadde reservert gromplassen i havna, og det å komme til dekket bord fikk plutselig en ny betydning.
Det var ikke bare plass han hadde ordnet, men vi ble også invitert opp i huset til Rune. Erik sin bror, hvor vi ble servert krabbe til vi nesten måtte bæres ut. Etter at vi hadde blitt båret til bilen, ble vi kjørt på sightseeing rundt på Vær og Bulandet.
Ikke nok med det, men Erikda lånte oss bilen sin til fri disposisjon dagen etter, så vi kunne utforske plassen på egenhånd.
Dette er raushet på høyt nivå ?
Værlandet er en skikkelig perle, som absolutt skal besøkes neste gang vi er i området. I tillegg til den vakre naturen, må man også få med seg temaparken, der man kan se hvordan man levde her ute før i tiden.
Tommel opp for Vær og Bulandet?
En stor takk til Erik,Rune,Tone og Anita for at dere forbarmet dere over to båtfanter og ei lita bikkje fra Tigerstaden ?
Norges eldste registrerte fiskebåt
Gjøaplattformen langt der ute i havet
Mr @Solbris II og Tomrør
Disse bildene er fra temaparken