
pipe
Mouche skrev 1 time siden:Hørtes ut som en fin måte å tjene gode ekstra penger på uvitende og naive kunder, en holdning jeg for egen del har liten sans for,
Når du legger disse forutsetningene til grunn før du konkluderer så får du det svaret du ønsker å få.
Når jeg leste det så tenkte jeg at det var slik rutinene var før da pluggene var billige og de hadde mye kortere skift intervall enn dagens tennplugger
I tillegg så skal man bytte ut tennpluggene hvis man kjører fog oil/lagringsolje inn i forgasser til motoren kveler seg selv slik rutinen kunne være i gamle dager.
Det er beskrevet i fra leverandørene av produktet.
Tror neppe noen kommer unna med å gjøre det på dagens motorer der sylindrene kan være mange og pluggene kan koste noen hundrelapper pr stykk som lagringsrutine.
Så at ting blir gjort på en annen måte i dag enn for noen ti år siden bør ikke forundre noen på en slik måte at man sitter noe tiår etter på å dømmer holdningene til de som gjorde jobben den gang som standard rutine.