Jump to content

Tilsetter litt ekstra kobber(1)oksid i bunnstoff?


PiperBill

Recommended Posts

Ville det har noe forbedringseffekt på bunnstoff om man blander inn litt kobberoksid? Jeg ser at det er det aktiv stoffet i det fleste bunnstoff på markedet nå. BT bunnstoff har 13 % kobber(1)oksid. Fant det på eBay.

https://www.ebay.com/itm/Red-Copper-Oxide-Cuprous-Oxide-Red-99-17-5oz-500-grams-FREE-P-P/283708258929?

Jeg har ikke tenkt å ta det selv da jeg skal bare flekker bunnstoffet i flere sesonger til. Det er kanskje ikke helt lovlig heller.

And always remember the wire should have a higher rating than the fuse as otherwise the wire becomes the fuse!

Link to post
Faxen skrev for 1 time siden:

Benyttet i mange år i Drøbaksundet. Der gror det på solsiden, noe for jævlig. Ble veldig mye bedre med Round-up.

Den beste er det bønder bruker, da det er mye sterkere.

Ja gir man blaffen i miljøet så kan man sikkert blande inn Roundup.

 

"Advarsel
Skadelig for vannlevende organismer; kan forårsake uønskede langtidsvirkninger i vannmiljøet. Unngå innånding av sprøytetåke. Oppbevares innelåst og utilgjengelig for barn. Uskadeliggjør tomemballasjen (se avfallshåndtering)."

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...