Jump to content

Erfaring med MaxSea TimeZero Navigator?


bellen

Recommended Posts

Skjønner. Det med kart har vel med hvilken kartleverandør du velger? Det som er forholdsvis viktig for oss å kunne legge opp ruter enkelt, at AIS-målene viser godt og at kollisjon-/grunnstøtings-alarm fungerer ganske greit, ellers har vi ikke noen store krav til funksjonalitet. Setting av line blir nok neppe et tema her :crazy:

 

Planen er å installere dette på en PC og overføre det til to skjermer på 22 tommer, en på forre pult og en på aktre pult (Pendelferge).

Link to post

Hej

Gratisprogrammet OpenCPN för PC borde fungera helt ok till detta, har en mycket bra funktion för AIS med riktigt bra varning för kollision.  https://opencpn.org/OpenCPN/info/downloadopencpn.html Med en radarantenn kan man också få Radaroverlay. https://opencpn.org/OpenCPN/info/downloadplugins.html Officiella sjökort över Norge som under ett år uppdateras varje vecka för 22,26 Euro inkl. svensk moms https://o-charts.org/shop/en/8-oesenc

Hälsningar Ove

Redigert av Ove T (see edit history)
Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...