Jump to content

Kjøpt optimax 115, bør jeg bytte ut gammel olje med ny?


Abelsnes

Recommended Posts

Hei

 

Har kjøpt meg en Askeladden 605 med optimax 115. Oljetanken er neste tom og jeg skal fylle på med ny olje. Jeg vet ikke åssen olje som er på tanken fra før. Kan jeg bare fylle på eller må jeg tømme den gamle først?

 

På forhånd takk

Kommentar fra moderator:
Tittel redigert, var "optimax 115". Alle må vennligst lese reglene for titler før man poster.
Utdrag:
  • Av hensyn til brukervennligheten er det viktig at titlene beskriver emnet på en best mulig måte, den kan inneholde inntil 100 tegn.
  • Skriv tittelen slik du ville formulert deg om du henvendte deg muntlig til en båtkyndig bekjent.
  • Om det er relevant skal emnetittelen inneholde både produktnavn og beskrivelse av hva saken gjelder.

 

Link to post

Så lenge du fyller på 2-taktsolje ihht motorens instruksjonsbok vil det gå bra.

Jeg hadde slik båt og motor i 8 sesonger, og vil anbefale den dyre, originale to-taktsoljen til Mercury, eller tilsvarende,  pga at den gav klart minst lukt av eksosen. Vil presisere at jeg kun har prøvd Mercury sine to-taktsoljer på denne motoren.

Ved sakte fart, og kalesjen oppe som hardtop, trekkes det eksos inn i båten, derfor jeg syntest det var klart best med den dyre til Mercury. Den heter noe med DFI og er helsyntetisk.

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...