Jump to content

Lage selvjusterende vugge til båthenger - noen tips?


MarexSuncab_FD

Recommended Posts

Hei,

Har bygget om en eldre Tysse varehenger til å passe vår nye 10' Rib. Den passer ganske bra nå, står solid på (noe Politiet også bekreftet i en kontroll :) ). Men jeg skulle hatt en enklere mekanisme får å dra båten opp på hengeren. Jeg bruker en dårlig slipp som gjør at jeg ikke får hengeren langt nok ned. Skulle derfor hatt en sånn kjølrulle som vinkler seg etter hvordan båten dras opp. 

Link to post

Hei

 

Eg ville høyrt med ein tysseforhandlar, og høyrt kva eg kunne fått kjøpt ferdig, og som det berre er å bolta fast. Tilhengarspesialisten i Bergen var hjelpsame, og flinke, då eg spurte dei om slikt for nokre år sidan.

 

Eg endte opp med å selja min gamle hengar, og kjøpa ein eit år gamal (knapt) brukt hengar.

 

Det var både enklare, ikkje særleg dyrare, og eg har ein hengar som er som ny.

 

Sjølv om du kjøper heilt ny hengar kan dette vera ei god løysing, men det er jo avhengig av kva du får for den gamle hengaren din.

 

Dersom du er handy, og har tilgang til maskinar for å bearbeida metall, er det jo ei anna sak.

 

Ask

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...