
ivar
jerognal skrev for 1 time siden:Kabel er kanskje ok men har du dødgang er det bare å bytte snekke. Kabel kan du smøre opp igjen om den er tørr og treg.
Trekk kabel ut av båten. Teip fast en trakt på enden. STå høyt så kabel henger rett ned. Fyll trakt med girolje og jukk inn/ut til det kommer olje ut i andre enden. IKKE bruk grease.
De fabrikkmonterte snekkene i 4730 er ikke verdens beste.
Ville heller kjøpt en NFB (NoFeedback) mekanisk snekke enn en billig hydraulisk.
snekkene som lages for M58 type kabler er ikke de mest solide nei , beregnet for opptil 55hk. Styringa blir tight og fin etter bytte men syns de blir slartete litt for fort de utsettes for litt belastning.
Helt enig ang gearolje og ikke fett. Tar man kabel ut av båten , og den ligger skjult - fest en trekkefjær eller noe slik at man har noe å trekke tilbake med. Glemte det på en Bella jeg hadde - det var en h...... jobb å få på plass igjen
Har ultraflex NFB styring på yamarinen min med F115 , den har fungert knirkefritt og jeg har aldri savna hydraulisk