Jump to content

Tips til underholdning for små barn under lenger strekk i båt


kaptwilly

Recommended Posts

Hehe, takker for det Whiskey, og ja NRK Super er brukt mye så får litt dårlig samvittighet med så mye TV titting, men er kanskje det som må til. 

Tar dog til meg rådet med å lage hytte da de har "lekerom" i forpiggen så kan kanskje få til noe gøy der, evt provisorisk puterom kanskje hehe. 

Link to post

Malevegg var smart, men usikker på om jeg har plass/tør og ha maling i båten :giggle:.

 

Det brio settet var jo genialt. Det skal jeg gå å finne og se om ikke det kan falle i smak. Har begynt smått med Lego for han på 3 og ett halvt, men dette er jo mye greiere i en båt pga størrelsen på deler. 

 

 

Link to post

Donald Pockets. Tenkte å kjøpe brukt på Finn.no, men jaggu fikk vi en ladning av et vennepar som må har voksne barn. Både 4-åringen , 10-åringen og tenåringen koser seg med det. 

 

(Samt pappaen da...)

 

Ikke vært så lange strekk foreløpig, men en del innevær siste uka...

Fiskebåten: Shetland 498 - min 16" "speed sjark" - 60 HK Evinrude VRO (deaktivert VRO)
Turbåten: Neptim 8000, VP TMD40A TAMD41B

Link to post
kaptwilly skrev 15 minutter siden:

Malevegg var smart, men usikker på om jeg har plass/tør og ha maling i båten :giggle:.

 

Det brio settet var jo genialt. Det skal jeg gå å finne og se om ikke det kan falle i smak. Har begynt smått med Lego for han på 3 og ett halvt, men dette er jo mye greiere i en båt pga størrelsen på deler. 

 

 

Ja, har to gutter vi. 6 og 8 år, masse gledet av dette. Mulig 3,5 er litt lite men som du sier, bedre pga størrelse?

Link to post

Vi har selv gått en del lengre etapper. Som andre nevner er iPad et godt redskap. Ellers har lydbok vært en slager hos oss. Magnet-leker som en kan bygge/forme, lego e.l. 
Våre gutter har likt denne type leke/spill:

https://www.yesvileker.no/smart-games-iq-puzzler-pro.html 
Ellers har diverse aktivitetsbøker vært til hjelp. 
På forskerfabrikken.no er det noen kjekke leker/spill til forskjellige aldersgrupper.

Redigert av Fru_bjorngb (see edit history)
Link to post

På lange strekk liker jeg å kaste fortøyningene før sola går opp mens resten av båten sover, og så la mannskapet sove så lenge som mulig.

 

Ellers så er det å ha mye variasjon å by på. Sitte i baugen, roe farten og dorge et stykke, stoppe for en dukkert, lydbøker, lesestoff, film og spill på mobilen, kortspill, tegne, styre moderskipet, kjøre jolla sammen med moderskipet, fly drage, slepe en lekebåt etter moderskipet, dokker, lego, heise opp i masta... kommer an på alder, forholdene på sjøen, etc

 

Det tar litt tid for ungene å klimatisere seg, men etter noen dager går det av seg selv.

Redigert av zooper (see edit history)
Link to post

Om været er OK, og båten selvlensende, badebalje/stamp, bøtter og kanskje tilogmed ei spylepumpe. Lydbok og tegning har det vært mye av, sitte på dekk i fint vær, også har barna alltid hatt sin egen taustump å bruke til å øve på knuter, lang nok til å bruke som hoppetau, i land.  Har forsøkt å ha TV/PAD som siste utvei, da vi har synes det er så altoppslukende og passiviserende, men selvfølgelig veldig behagelig for mor og far. Nå var det ikke så mye PAD når våre var helt små, så det var ikke så vanskelig valg. 

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...