Jump to content

Edit History

Arne2

Arne2

Mener at en "risikovurdering" bør tilsi at det farligste elektriske anlegget ombord i en båt ikke er 230V landstrømanlegget, men der i mot anlegget med 12V DC. Forsøkte å lete etter norsk statistikk som kunne bekrefte dette, men kunne ikke finne dette. Finner der i mot en amerikansk sammenstilling som bekrefter at 12V anlegget er det farligste elektriske anlegget ombord. Det bør man vel kanskje også tenke litt over når man holder på med å mekke selv. 

 

https://www.boatus.com/magazine/2015/december/causes-of-boat-fires.asp

Arne2

Arne2

Mener at en "risikovurdering" bør tilsi at det farligste elektriske anlegget ombord i en båt ikke er 230V landstrømanlegget, men der i mot anlegget med 12V DC. Forsøkte å lete etter norsk statistikk som kunne bekrefte dette, men kunne ikke finne dette. Finner der i mot en amarikansk sammenstilling som bekrefter at 12V anlegget er det farligste elektriske anlegget ombord. Det bør man vel kanskje også tenke litt over når man holder på med å mekke selv. 

 

https://www.boatus.com/magazine/2015/december/causes-of-boat-fires.asp

Arne2

Arne2

Mener at en "risikovurdering" bør tilsi at det farligste elektriske anlegget ombord i en båt ikke er 230V landstrømanlegget, men der i mot anlegget med 12V DC. Forsøkte å lete etter norsk statistikk som kunne bekrefte dette, men kunne ikke finne dette. Finner der i mot en amarikansk sammenstilling som bekrefter at 12V anlegget er det farligste elektriske anlegget ombord. Det bør man vel kanskje også tenke litt over når man holder på med å mekke selv.  https://www.boatus.com/magazine/2015/december/causes-of-boat-fires.asp



×
×
  • Create New...